Irak'ta ölü sayısı 55'e yükseldi

Irak'ta ölü sayısı 55'e yükseldi.14613
  • Giriş : 15.04.2008 / 15:44:00

Irak'ın Bakuba, Ramadi ve Bağdat kentlerinde bugün düzenlenen üç ayrı saldırıda 55 kişi öldü, 90'dan fazla kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyale vilayetindeki hastane ve polis kaynakları, Bakuba kentinde Diyale Valiliği ve mahkeme binası önünde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının 40, yaralı sayısının 70 olduğunu bildirdiler.

Bakuba'nın bağlı olduğu Diyala vilayeti, son aylarda güvenlik güçleri ile El Kaide militanları arasında yoğun çatışmaların olduğu yerlerden biri olarak öne çıkıyor.

Başkent Bağdat'ın batısında bulunan Ramadi kentinin batısında, Bağdat-Amman otoyolu üzerinde "5 Kilo" diye adlandırılan mevkide yol üzerinde bulunan bir dinlenme tesisindeki lokantada düzenlenen intihar saldırısında 13 kişinin öldüğü ve 14 kişinin yaralandığı belirtildi.

El Enbar polisinden yapılan açıklamada, beline patlayıcı bağlayan bir intihar eylemcisinin lokantaya girerek kendisini havaya uçurduğu ifade edildi.

Irak polisi, başkent Bağdat'ın 52. Caddesi'ndeki El Vasık Meydanı'nda yol kenarına bırakılmış bomba yüklü bir aracın hükümet yetkililerinin geçtiği sırada patlatılması sonucu 2 kişinin öldüğünü ve 10 kişinin yaralandığını açıkladı.

Öte yandan, Bağdat'ın doğusunda bulunan, Şii milis gücü Mehdi Ordusu'nun merkezi sayılan Sadr semtinde bu sabah Amerikan kuvvetleriyle yaşanan çatışmalarda 6 Iraklının öldüğü ve 27 Iraklının yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious