Irak'ta şiddet durmuyor: 14 ölü

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Şiilerin kalesi olan Sadr semtinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının 3'e yükseldiği, 40 kişinin yaralandığı bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis açıklamasına göre, Bağdat'ın güneybatısındaki Bayaa bölgesinde düzenlenen havan topu saldırısında 3 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Bağdat'ın batısındaki Adil bölgesinde de havan topu saldırısı sonucu 4 çocuk yaralandı.

Bağdat'ın güneyinde polis komando devriyesini hedef alan, yola yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırıda da 1 polis öldü, 3'ü yaralandı.

Başkentin batısındaki Gaziliye'deki bir yolda da vurularak öldürülmüş, üzerlerinde işkence izleri olan 7 kişinin cesedi bulundu. Bağdat'ta dün de üzerlerinde işkence izleri olan 25 kişinin cesedi bulunmuştu.

Bu arada ABD askeri yetkilileri, Irak'ta Direnişçilerin kalesi durumundaki Anbar vilayetinde dün çıkan çatışmada 1 Amerikan deniz piyadesinin öldüğünü açıkladı.

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde bir pazar yerinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 kişi yaralandı.
Kerkük'te ayrıca bir otobüs terminalinde yola yerleştirilen iki bombayla düzenlenen saldırıda 9 kişi yaralandı.
Irak'ın güneyindeki Şiiler için kutsal olan Necef kentinde de bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında da 13 kişi ölmüş, 38 kişi yaralanmıştı.

Öte yandan, Irak Savunma Bakanlığı, Bağdat'ta son 24 saat içinde içinde 3 direnişçinin öldürüldüğü, 28'inin gözaltına alındığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious