Irak'ta Türk şoförlere saldırılar arttı!

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Türkiye'de terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonların artmasıyla Irak'ta da Türk şoförlerine yönelik saldırıların tırmanışa geçtiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Son günlerde Türk kamyon ve Tır şoförlerine yönelik saldırılarında bunun bir göstergesi olduğu anımsatıldı. Bu güne kadar yalnızca Hatay'ın Samandağ ve ilçesinden Irak'a yük taşıyan kamyon ve tır şoförlerinden 10 kişinin öldürüldüğü 3 şoför de yaralandı.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde ve şehirlerinde öldürülen kamyon ve Tır şoförü sayısı ise 100'e ulaştı. Geçtiğimiz günlerde Irak'ta saldırıya uğrayarak bacağından yaralanan Tır şoförü Hüseyin Sertel.

Antakya'ya bağlı Serinyol beldesi Aşağıoba köyünde ikamet eden evli 3 çocuk babası Hüseyin Sertel, ailesinin nafakasını temin etmek ve köyde yaptırdığı evini tamamlamak için Tır şoförlüğü yaparak Irak'a sefere gidiyordu. Bir süre önce diğer Türk tır şoförleriyle birlikte Irak'a giden Hüseyin Sertel, burada yolda devriye gezen ve her seferinde kendilerinden 50 dolar haraç isteyen terör örgütü mensubuna para vermemek için yolunu değiştirince kendisine ateş açılarak bacağından yaralandı. Yaralı vaziyette saldırıdan kurtulmayı başaran 3 çocuk babası Hüseyin Sertel daha sonra konvoya katılarak Türkiye'ye gelmeyi başardı. Bacağından hafif şekilde yaralanan tır şoförü Sertel saldırganların terör örgütü mensubu olduklarını söyledi.

"Türkiye'nin terör örgütüne yönelik operasyonlarını artırması ile onlarda Irak'ta Türk şoförlerine saldırıyor" diyen Sertel, terör örgütüne haraç vermemek için bundan sonra Pakistan'a yük taşıyacağını aktardı.

Sertel'in amcasının oğlu ve aynı zamanda Aşağıoba Köyü muhtarı Ramazan Sertel, "Amcamın oğlu Irak'a daha fazla kazanmak için gidiyordu. Biz kendisine defalarca kaç kişinin öldüğünü ve kaybolduğunu söylememize rağmen yine de gidip geliyordu. Ama saldırıya uğrayıp yaralanınca Irak'a gitmekten vazgeçti.Genelikle saldırıların çoğu terör örgütü mensupları tarafından oluyor.Türk şöförlerini yıldırmaya çalışıyorlar." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious