Iraktan getirilen 21 adet Glock tabanca ele geçirildi

  • Giriş : 19.06.2007 / 13:26:00

İstanbulda Kuzey Iraktan getirilen 21 adet Glock ve Walther marka tabanca ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, bir otomobilin zulasına gizlenmiş 21 adet Glock ve Walther marka tabanca ele geçirildi. Kuzey Iraktan getirilen silahları İstanbul'da suç örgütlerine pazarlamak isteyen Şefik K. gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.
konu ile ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Müadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yapılan çalışların ardında Kuzey Irak'tan yurda kaçak silah sokan birşebekenin varlığının belirlendiği bildirildi. devam eden takipte şebekenin Kuzey Irak'tan yurda soktuğu Glock ve Walther marka silahları Şırnak ve Mardin'den İstanbul'a getireceği tespit edildi.
Harekete geçen ekipler, düzenledikleri "Turnike" operasyonunda Çamlıca Gişeler'inde bir otomobili durdurarak arama yaptı. Şefik K.yönetimindeki otomobilde yapılan aramalarda otomobilin ön ve arka tamponlarda ki zulalar da 9 adet Glock, 5 adet walther, 4 adet Baretta, 3 adet Lama ve 35 adet şarjör ele geçirildi.

Gözaltına alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Şefik K.'nın silahları İstanbul'da suç örgütlerine 2 ile 5 bin YTL arasında pazarlayacğını tespit edildi. İşlemlerinin ardından Ümraniye Adliyesine sevk edilen Şefik K.tutuklanarak cezaevine konuldu.

Öte yandan, İstanbul Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonda, Ümraniye'de sokak çetelerine silah temin ettiği belirlenen Arslan A.'da 4 adet ruhsatsız tabancayla yakalandı. Arslan A. Da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bünyamin Demirkan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious