İran, 3 teröristi Türkiye'ye teslim etti

  • Giriş : 11.05.2007 / 00:00:00

İran'ın 3 teröristi Türkiye'ye teslim ettiği, Diyarbakır'da terör örgütüne üye olmak suçundan aranan bir kişinin yakalandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruda, İran makamlarınca terör örgütü üyesi olmak suçundan yakalanarak Esendere Hudut Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim edilen 3 teröristin, dün Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde adli makamlara sevk edildiği belirtildi.

Duyuruda, Diyarbakır'ın Merkez ilçesinde güvenlik güçlerince kara yolunda yapılan kontrollerde terör örgütüne üye olmak suçundan aranan bir kişinin önceki gün yakalandığı ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konulduğu kaydedildi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ise personel ve malzeme ikmali yapan helikoptere, dün bir grup terör örgütü mensubu tarafından hafif silahlarla ateş açıldığı, olayda can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.

Duyuruda, güvenlik güçlerinin Diyarbakır'ın Kulp ve Tunceli'nin Çemişgezek ilçelerindeki dağlık arazi kesimlerinde terör örgütü mensuplarına ait muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirdikleri de bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious