İran, Kandil Dağı'nı bombalıyor

İran, Kandil Dağı'nı bombalıyor.9735
  • Giriş : 01.07.2007 / 17:24:00

Terör örgütü PKK'nın uzantısı olan Kürdistan Özgür Yaşam Partisi'ne (PJAK) yönelik operasyonlarını sıklaştıran İran'ın Kandil Dağı'nı bombalamaya başladığı ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) internet sitesindeki haberde, İran güvenlik güçleri ile PJAK'lı teröristler arasında çatışmaların sürdüğü ifade edildi. Cumartesi gecesi saat 20.00 sıralarında çıkan çatışmalar, Kuzey Irak'taki Hacı Umran kasabasına bağlı dağlık alanlarda yoğunlaşıyor.

Çatışmalar şiddetlenerek devam ederken İran Ordusu, teröristlerin yuvalandığı Kandil Dağı'nı bombalamaya başladı. Kandil Dağını havan toplarıyla bombalayan İran Ordusu'nun saldırılarına bugün yerel saatle 14.00'de başladığı bildirildi.

Bir kaymakamın da görüşünün yer aldığı haberde, İran'ın bugün Kandil Dağı'na yönelik başlattığı bombardımanın önceki bombardımanlardan daha şiddetli olduğu kaydedildi. Çatışmalarda ağır silahlar kullanılırken; iki tarafta da ölü ve yaralıların bulunduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious