İran, Obama'nın sözlerini olumlu karşıladı

İran, Obama'nın sözlerini olumlu karşıladı.10631
  • Giriş : 20.03.2009 / 12:46:00

İran, ABD Başkanı Barack Obama'nın yeni yıl mesajını olumlu karşıladı. Ahmedinejad'ın basın danışmanı, "Amerikan Başkanının sözlerini olumlu karşıladıklarını" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad'ın basın danışmanı Ali Ekber Civanfikr, AFP muhabirinin sorusu üzerine, "Amerikan Başkanının sözlerini olumlu karşıladıklarını" söyledi.

Obama'nın "eski ayrılıkları bir tarafa koymaktan" söz ettiğini hatırlatan danışman, "Ancak sadece İran'ın ABD'nin geçmişteki saldırgan tavrını unutmasını beklemek, bu amaca ulaşmak için yeterli olmaz. ABD geçmişteki hatalarını kabul etmeli ve iki ülke arasındaki ayrılıkları giderebilmek için eski hatalarını tamir etmeli" diye konuştu.

ABD Başkanının "şimdiye kadar hep konuştuğunu, fakat somut adım atmadığını" söyleyen İranlı danışman, "Obama iyi niyetini icraatıyla da gösterirse, İran hükümeti ona sırt çevirmez" dedi.

Obama, Nevruz dolayısıyla dün gece yaptığı açıklamada, doğrudan İranlılara seslenmiş ve iki ülke arasındaki sorunların aşılması gerektiğini belirtmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*