İran, sınırda Türk vatandaşını vurdu

İran, sınırda Türk vatandaşını vurdu.8639
  • Giriş : 27.06.2009 / 21:08:00

Van'ın Özalp İlçesi'nde İran sınırını kaçak yolla geçmek isteyen iki kardeşten Yavuz Ö. İran askerileri tarafından açılan ateş sonuc hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz günlerde yine aynı köyden kaçak yollarla İran'a geçmek isteyen iki kişi daha İran askerlerinin açtığı ateş sonucu ölmüştü.

Alınan bilgiye göre, Saray ilçesine bağlı Bakışık köyünde oturan Yavuz Ö. ve ağabeyi N.Ö, dün gece Özalp ilçesine bağlı Yukarı Tulgalı köyü kırsalından kaçak mazot getirmek için İran sınırını geçmeye çalıştı. Bu sırada İran askerlerince fark edilen ve 'dur' ihtarına uymayan kardeşlereden Yavuz Ö. açılan ateş sonucu vurularak yaralandı. Olayda yara almadan kurtulmayı başaran N.Ö.'nun haber vermesi üzerine bölgeye gönderilen ambulansla Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yavuz Ö. yolda hayatını kaybetti. Yavuz Ö.'nün cenazesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

Bu arada 2007 yılından bu yana kaçak yollarla İran'a geçmek isteyen 12 kişinin vurularak hayatını kaybettiği son olayla bu sayının 13'e yükseldi bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*