İran: Bize saldıran pişman olur

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

İran yönetimi, İsrail'in kendilerine yönelik nükleer saldırı hazırlığı içerisinde olduğuna yönelik iddialara sert cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni, "İslam Cumhuriyetine karşı herhangi bir hareket cevapsız kalmayacaktır ve saldırganlar, bu hareketlerinden çok çabuk bir şekilde pişman olacaklardır" dedi.

Hüseyni, açıklamasınad bu iddiaların İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in nükleer silaha sahip olduklarını "ağzından kaçırmasından" kısa bir süre sonra gelmesine dikkat çekti. İranlı yetkili, bunun dünya kamuoyunu bölge ve dünya için asıl tehdidin İsrail olduğuna ikna edeceğini ifade etti.

İsrail ve ABD, İran'ın nükleer silah üretmekle suçluyorlardı. Açıklamasında bu konuya da temas eden Hüseyni, "Nükleer çalışmalarımızın uluslararası yasalar çerçevesinde olduğunu defalarca dile getirdik" diye ekledi. Gazetede yer alan iddiaları "düşmanın zayıflığının bir kanıtı" olarak niteleyen Hüseyni, bunun İran'ın kendi faaliyetlerini sürdürmedeki kararlılığını etkilemeyeceğini dile getirdi.

İngiltere'nin Sunday Times gazetesi, bugünkü sayısında İsrailli yetkililere dayandırdığı bir haberinde İsrail'in İran'a ve nükleer tesislerine yönelik bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu öne sürmüştü.

Öte yandan üst düzey bir İsrailli yetkilini de bu iddiaları "gülünç" olarak niteleyerek yalanladığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious