İran esir İngilizleri bırakıyor

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

İran, 15 İngiliz askerini serbest bırakacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kararı bir basın toplantısıyla duyuran İran lideri, 15 İngiliz askerini tutuklayan İranlı komutana da madalya verdi.

Ahmedinecad, askerlerin bugün serbest bırakılacağını söyledi

Ahmedinecad, tüm dünyada canlı olarak yayınlanan basın toplantısında, askerleri bir bir yanına çağırarak, öptü ve madalya taktı.

Ahmedinecad tüm İran halkının İngiltere’nin tavrından da üzüntü duyduğunu söyledi.

Ahmedinejad, "Askerleri affettik" dedi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Basra Körfezinde 15 İngiliz askerini esir alan Devrim Muhafızları Komutanına üçüncü dereceden cesaret madalyası verdi.

Ahmedinejad, çok sayıda yerli ve yabancı gazetecinin izlediği basın toplantısında, İngiliz askerlerinin Basra Körfezinde gözaltına alınmasına da değindi ve "İran milleti sınırlarının ihlal edilmesinden rahatsız" dedi.

İran güçlerinin ülke sınırlarını büyük bir cesaretle savunduklarını söyleyen Ahmedinejad, İngiliz askerlerini gözaltına alanlara teşekkür etti.

Ahmedinejad, Basra Körfezinde İngiliz askerleri gözaltına alan geminin komutanı Amiral Ebulkasım Amangah’a madalya taktı.

Ahmedinejad, "İran halkını temsilen, sınırlarımızı büyük bir cesaretle savunduğunuz ve saldırgan İngiliz askerlerini gözaltına aldığınız için bu üçüncü dereceden cesaret madalyasını size takdim ediyorum" diye konuştu.

Ahmedinejad’ın madalya takması sırasında Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar ve Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Murtaza Saffari hazır bulundu.

Ahmedinejad’ın basın toplantısını bütün bakanların izlemesi de dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious