İran: 'İsrail'in yarınları daha kötü olacak'

İran: 'İsrail'in yarınları daha kötü olacak'.7414
  • Giriş : 14.02.2008 / 18:04:00

İran Meclis Başkanı Gulam Ali Haddad Adil, İsrail'in "yarınlarının bugünden çok daha kötü olacağını" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Haddad Adil, Hizbullah liderlerinden İmad Mugniye'nin öldürülmesinden İsrail'i sorumlu tutarak cinayeti kınadı. Adil, "Muğniye'nin vatanını korumak için canını feda ettiğini ve bu tür girişimlerle İsrail'in geleceğinin daha da kötü olacağını" ifade etti.

Haddad Adil, Tahran'da yaptığı açıklamda Hizbullah komutanı dolayısıyla baş sağlığı dileğinde bulundu. İran'ın Hizbullah'ı desteklediğini ilan eden Haddad Adil, "İsrail'in bu suikastı sevinçle karşıladığını ABD'nin de bu cinayeti açıkça desteklediğini" vurguladı.

İran Meclis Başkanı, IRNA'da yer alan açıklamasında ABD'nin terörizmle mücadele ve demokrasi iddiasında bulunduğunu dile getirerek, "ABD'nin demokrasi anlayışının sonucunun bölgede 60 yıldır terör estiren ve cinayetler işleyen bir rejim olduğunu ve bu tutumuyla Müslümanlar arasında nefretle anıldığını" kaydetti.

Bu tür girişimlerin ve cinayetlerin İsrail'e güvenlik getirmeyeceğini savunan Haddad Adil, İsrail'in 60 yıldır sürdürdüğü cinayetlerin sonucu hala güvenlik içinde olamadığını dile getirdi. Adil, "İsrail'in yarınlarının bugünden çok daha kötü olacağını, yere düşen her şehit kanıyla onlarca kahramanın ortaya çıktığını" söyledi.

Haddad Adil, Filistinli annelerin, halklarının gasp edilmiş haklarını geri almaları için çocuklar doğurduğunu, İsrail'in adalete teslim olmadıkça güvenlik içinde olmayacağını çok iyi bilmesi gerektiğini ve Filistin'in haklarını geri alacağını vurguladı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious