İran Meclis Başkanı Erdoğan'ı övdü

İran Meclis Başkanı Erdoğan'ı övdü.11139
  • Giriş : 01.02.2009 / 10:40:00

Ali Laricani, Davos'taki panelde ortaya koyduğu tavırla Erdoğan'ın ''bütün özgür vicdanların sesi'' olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Davos'taki panelde ortaya koyduğu tavırla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''bütün özgür vicdanların sesi'' olduğunu söyledi.

Laricani, Başbakan Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, ''İran halkı ve meclisi adına'' Erdoğan'a teşekkür etti.

Başbakan Erdoğan'a, ''Cesurca konuşmanızla bütün özgür vicdanların sesi oldunuz'' diyen Laricani, ''Bu tarihi hareket günümüz dünyası için bir ihtiyaçtı. Tarih, Filistin halkını savunan bu davranışınızı kaydedecek'' ifadelerini kullandı.

İran Meclis Başkanı, Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail ablukasının kaldırılması için diplomatik girişimlerin süreceğini belirtti.

Laricani, Meclis'teki konuşmasında da, Başbakan Erdoğan'a ''cesur ve değerli tavrından'' dolayı teşekkür etti.

''Başbakan Erdoğan'ın tavrıyla dünya kamuoyunun dikkatlerinin bir kez daha İsrail'in işlediği insanlık suçlarına çekildiğini'' kaydeden Laricani, ''Türkiye Başbakanı, sözleri ve davranışlarıyla siyonist İsrail'in katliamlarını aşikar etti'' diye konuştu.

Laricani, ''İran Meclisi, Başbakan Erdoğan'ın bu insani ve yüce davranışını takdir ediyor, övüyor'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Uzmanlar Meclisi ve Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Ayetullah Ali Ekber Haşimi Rafsancani, Anayasayı Koruyucular Konseyi Genel Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti, Bakanlar Kurulu ve Meclis üyeleri başta olmak üzere çok sayıda siyasi, dini lider ve sivil toplum kuruluşları Başbakan Erdoğan'a ''teşekkür'' mesajı yayımlamışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*