İran operasyonu fiyasko olur

İran operasyonu fiyasko olur.12832
  • Giriş : 23.06.2008 / 22:07:00

Efsane Komutan olarak bilinen emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Amerika Birleşik Devletleri'nin İran'a müdahele etmesi durumunda bunun fiyasko ile sonuçlanacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

tv8'de yayınlanan 'Bunu Konuşalım' programına konuk olan Pamukoğlu, Amerika Birleşik Devletleri'nin İran'a yönelik operasyon yapma ihtimalini değerlendirdi.

Pamukoğlu, böyle bir operasyonun fiyasko ile sonuçlanacağnı belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Nasıl olacak operasyon? Bir kara harekatı zaten yapamaz. Böyle bir şey yaptığında zaten buna gücü yetmez. İşte Taliban geldi daha da yerleşti Irak'a... Irak'ın hali belli, ortada zor duruyor. Hangi kuvvetle, kimin kuvvetini getireceksiniz. GÜney Lübnan'da Hizbullah'ın durumu ne? İran, Güney Irak ve Güney Lübnan üçü birden yanar, hemen sirayet edecek. İsrail ordusu 1948'den beri ilk defa yenildi, Güney Lübnan'da... Şimdi ne yapacaksınız? Bir kara harekatında bu olacak, hatta hava harekatında da bu olabilir. Bunların hepsinin iyi hesaplanması lazım. İyi politikalar tespit edilmesi lazım. İyi hesap kitap bilmek lazım. Kara harekatı bir defa tam fiyasko ile biter, bir defa buna gücü yok. Bu içinden çıkılmaz bir şey, işi zor."

PAMUKOĞLU, SİYASETE GİRMEK İÇİN NE BEKLİYOR?

Pamukoğlu, siyasete girme konusunda halktan kendisine bir talep gelmesi gerektiğini belirtti. Osman Pamukoğlu, siyasete girme şartlarını şöyle sıraladı:

"Siyaset benim kendi kendime karar verip birden böyle ortaya atılacağım bir şey değil. Ülkenin genelinde koşullar çok ağırlaşır, sıkıntılar, çekişmeler, kavgalar, çıkmazlar, yollar kapanır, hep karanlık altında, sis basmış ovaları böyle bir durumda ise bu ancak halkın talebine bağlıdır. Benim kendi kendime yapacağım bir şey değil. Bunu halk tayin eder, ben değil."

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious