İran ordusu güvenliğin teminatı

İran ordusu güvenliğin teminatı.11997
  • Giriş : 18.04.2009 / 14:30:00

"Ordu Günü" kutlamaları çerçevesinde Tahran'da düzenlenen törende konuşan İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, "İran silahlı kuvvetlerinin bölgede güveliğin teminatı olduğunu" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Ahmedinejad, "Ordu Günü" kutlamaları çerçevesinde Tahran'da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İran silahlı kuvvetlerini, "bölgenin ve dünyanın en seçkin ordularından biri" olarak tanımladı.

"İran Silahlı Kuvvetleri, bölgede güvenliğin teminatıdır" diyen Ahmedinejad, teknolojik donanımın yanı sıra kendine has özellikleriyle ordunun, ülke güvenliğini sağlamada güçlü bir iradeye sahip olduğunu belirtti.

Ahmedinejad, "Başı dik, azametli bir ordu olan İran ordusu, adaletin ve halkların hizmetindedir" diye konuştu.

"İran ordusunun caydırıcı gücü sayesinde artık hiçbir ülkenin İran halkını tehdide kalkışamayacağını" kaydeden Ahmedinejad, "İran halkı, bütün milletleri için barış ve güvenlikten yanadır. Kendi yolunda ve ülküsünde tek yürek sonuna kadar mücadele edecektir" ifadesini kullandı.

Ahmedinejad'ın konuşmasından sonra kara, hava, deniz kuvvetleri ile özel kuvvetlere bağlı birlikler geçit törenine katıldı.

Ayrıca orduya ait bazı ağır ve hafif silahlar ile çeşitli türlerdeki füzeler, geçit töreninde ağır tonajlı araçlarla taşındı.

Savaş uçaklarının yanı sıra çok sayıda helikopter gösteri uçuşu yaparken, hava kuvvetlerine ait özel birlikler paraşütle atladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*