İran otobüsü kaza yaptı: 2 ölü 48 yaralı

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

İran'dan Suriye'ye gitmekte olan İran yolcu otobüsünün, Van'da devrilmesi sonucu otobüste bulunan 2 kişi öldü 48 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgilere göre Ali Rıza Tamimi yönetimindeki THR 81214 plakalı İran yolcu otobüsü Van'ın Muradiye ilçesine bağlı Gümüştepe köyü yakınlarında gizli buzlanmanın olduğu yolda aşırı hız yapınca devrildi. Kazada otobüste bulunan 50 yolcudan 2'si hayatını kaybederken 48 kişi yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla ilk olarak Muradiye Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelerin ardında durumu ağır olan 31 kişi Van'daki hastanelere sevk edildi. Kazanın duyulması üzerine Van Devlet Hastanesi ile Yüzüncü yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ndeki ameliyat masaları hemen hazırlandı. Hafta sonu olması sebebiyle doktorlar ve hemşireler hemen göreve çağrıldı. Durumu ağır olan çok sayıda hastanın filmlerinin çekilmesi ile hemen ameliyata alındığı belirtildi.

Hastaların Van Devlet Hastanesi'ne taşınması sırasında içlerinde bazı hastaların acı çekiyordu. Yaralıların içinde çok sayıda çocuk ayıda çocuk bulunuyor. Bunlardan 4 yaşındaki Muhammed Ali'nin annesinin kucağında ambulanstan inerken hiçbir şeyden habersiz olarak elindeki elmasını yemeye devam etmesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious