İran PKK'ya füze fırlattı!

İran PKK'ya füze fırlattı!.9871
  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

İran ordusunun Kuzey Irak'ın Piranşehir kırsalında havan ve katyuşa atışları ile bir operasyon başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

www.firatnews.com sitesinin haberine göre, bölücü terör örgütü PKK'nın İran'daki uzantısı Doğu Kürdistan Güçleri'ne (HRK) dayandırılan bilgiye göre, İran ordusu 9 ve 10 Ekim tarihlerinde Piranşehir kırsalında havan ve katyuşa atışları ile bir operasyon başlattı.

Operasyonun halen devam ettiği kaydedildi. Haberde İran ordusunun Xoy kentinde bağlı Kotoli alanındaki Hacı Cefa'da yeni bir karakol yapım çalışmalarına başladığı iddia edildi. Sitenin haberine göre Türk ordusu da Şırnak kırsalında operasyon başlattı.

9 Kasım günü Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Şırnak'a bağlı Besta alanındaki Gire Rıjde, Gire Meşa ve Kaplane'yi kapsayan bir operasyon başlattığı belirtildi.

Kaplane'nin Mile Korik'te 9 Kasım'da yapılan indirmeler sırasında alanda bulunan PKK'lı teröristlerle Türk askerinin 12.00'den 18.00'e kadar çatıştığı iddia edildi. Daha sonra Gire Rijde ve Mergumar hattında da yoğun çatışmalar yaşandığını belirtilirken, TSK güçlerinin kaçan teröristleri yakalamak için helikopter yardımı ile çatışmanın çıktığı bölgeyi bombaladığı dile getirildi.

Operasyonların Omyanus, Oysan, Mergumar, Xırbike Beste, Menişke ve Deriye Keçan alanlarını da kapsayacak şekilde genişleyerek devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious