İran Sivaslı oyuncunun cezasını öder mi?

İran Sivaslı oyuncunun cezasını öder mi?.11164
  • Giriş : 11.02.2009 / 08:47:00

İsrail'in Gazze saldırılarına tepkiler yeşil sahalarda da kendini gösteriyor. FIFA talimatları ise bu konularda oldukça katı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ligde 17. haftada Sivas'ta oynanan Sivasspor-Galatasaray maçı sonrası kırmızı beyazlı oyuncu İbrahim Dağaşan, hem sevincini hem de İsrail'e tepkisini sahanın orta noktasına Filistin bayrağı dikerek göstermişti.

Daha önce de, Sevilla-Deportivo La Coruna maçında gol attıktan sonra formasının altındaki ''Filistin'' yazılı tişörtü gösteren Sevillalı futbolcu Kanoute benzer eylemde bulunmuştu.

FIFA Disiplin Yönergesi'nin 58. maddesinde, ırk, dil, din bakımından Futbol sahalarında yapılacak her türlü ırkçı ve ayrımcı eylemin cezalandırılması gerektiğini söylüyor ve kuralı ülke federasyonlarından uygulamasını istiyor.

İspanya Futbol Federasyonu, Kanoute'ye 3 bin Avro ceza kesince, Zub Ahan Kulübü, İsrail saldırılarını kınamak ve Filistin halkına destek için yaptığı anlamlı hareketten dolayı Kanoute'ye verilen para cezasını ödemek için Kanoute'ye teklifte bulunmuştu.

Şimdi aynı durumda olan ve PFDK'dan 5 bin TL ceza alan Sivassporlu İbrahim Dağaşan'a da acaba İran'dan 'Biz ödeyelim' teklifi gelecek mi, merak ediliyor..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*