"İran'a olası saldırıda herkes zarar görür"

  • Giriş : 29.06.2008 / 20:00:00
  • Güncelleme : 29.06.2008 / 18:56:59

İran'da Düzenin Yararını Teşhis Konseyi ve Uzmanlar Meclisi Başkanı Ayetullah Ali Ekber Haşimi Rafsancani, İran'a yönelik olası bir saldırıda tüm tarafların zarar göreceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rafsancani, İsrail ve ABD'nin İran'a saldıracaklarına ilişkin iddialar konusunda El Cezire televizyonuna verdiği mülakatta, savaşı ihtimal dışı gördüklerini ve söz konusu iddiaların "psikolojik harp" olduğunu belirtti.

İsrail'in İran'a saldıracak kapasiteye sahip olmadığını kaydeden Rafsancani, olası bir saldırıya verecekleri karşılığın "kesin"olacağını, "saldırgan taraf ve işbirlikçilerinin pişman olacaklarını" ifade etti.

Rafsancani, olası ABD saldırısına ilişkin olarak, "Sırça köşklerde yaşayan ABD yöneticileri, yanlış bir karar alırlarsa kesinlikle İran'ın cevabının tadına varacaklar. ABD'nin hata yapma ihtimali var, ancak onlar İran'ı çok iyi tanıyorlar. İran halkı hem onları, hem de Şah'ıkovdu" ifadelerini kullandı.

ABD'nin İran'a saldırmasının "akıllıca bir karar olmayacağını" ifade eden Rafsancani, "Amerikalılar böylesi tehlikeli bir işe el atarsa, şüphesiz hem ABD, hem İran ve hem de bölge zarar görür" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious