İran'da ABD'ye ölüm sloganları

İran'da ABD'ye ölüm sloganları.15411
  • Giriş : 02.01.2009 / 20:37:00

İsrail'in, Gazze Şeridi'nde masum ve savunmasız Filistinliler'e yönelik saldırıları İran genelinde bugün de düzenlenen gösterilerle protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tahran Üniversitesi'nin bahçesinde kılınan Cuma namazından sonra onbinlerce kişi, İsrail'in, aralarında çok sayıda çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu 2 bin 500'den fazla Filistinli'yi öldürmesi ve yaralamasını protesto etti.

''İsrail'e ölüm, ABD'ye ölüm'' sloganları eşliğinde üniversite önünden Filistin Alanı'na dek yürüyen göstericiler, ''Filistinliler'i himaye etmeyen bazı Arap ülke ve liderleri aleyhinde'' de slogan attılar.

Filistin halkının, tüm zor koşullara karşın İsrail'e karşı verdiği mücadeleyi öven göstericiler, İsrail saldırılarının durdurulması ve Filistinliler'e yardım yapılması çağrısında bulundular.

İsrail işgaline karşı mücadele veren dini ve siyasal liderlerin posterlerini, Filistin ve Hizbullah bayraklarını taşıyan protestocular ayrıca, ''Müslümanlar ayağa kalkın, Gazze Kerbela'ya döndü'', ''Müslümanlar birleşin'', ''Ne uzlaşma, ne teslim. İsrail'e karşı savaş'', ''Top, tank, bomba artık işe yaramıyor'' biçiminde sloganlar attılar.

Filistin Alanı'nda toplanan göstericiler adına yapılan konuşmalarda da abluka, ambargo ve saldırılara maruz kalan Filistin halkının, İsrail işgaline karşı yaptığı direnişin desteklenmesi gerektiği belirtildi.

Konuşmalarda, Filistinliler'in yalnız olmadığı ve milyonlarca gönüllünün Filistin halkının yanında İsrail'e karşı savaşmaya hazır olduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*