İran'da isyan ateşi camiye de sıçradı

İran'da isyan ateşi camiye de sıçradı.9378
  • Giriş : 21.06.2009 / 12:38:00

İran'da bir türlü dinmeyen gerginlik ateşe dönüştü ve korkulan oldu. Reuters haber ajansının haberine göre İran'daki göre isyan camiye de sıçradı. İşte ayrıntılar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İran'da bir haftadır devam eden isyanın ateşi camiye de sıçradı. Reuters haber ajansı Tahran'da bir caminin ateşe verildiğini duyurdu. İran Devlet Televizyonu da saldırıyı doğrularken, maskeli ve sopalı saldırganların camiyi ateşe verme esnasında içeride bulunan vatandaşlardan birkaçının hayatını kaybettiği bilgisini geçti. İranlı yetkililer Tahran'daki caminin ateşe verilmesinden, Musevi yandaşlarını sorumlu tuttu.

Televizyon, ayrıca başkentin merkezi ile 2, 6, 9 ve 10. bölgelerindeki otobüs durakları, trafik levhaları, çöp kutuları ile araçların ateşe verilmesine ait görüntüleri yayımladı.Güvenik güçleri ile göstericiler arasındaki çatışmalarda da çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Bu arada çıkan çatışmalarda 13 kişinin öldüğü bildirilirken, göstericilerin ayrıca iki benzin istasyonuna ve bir askeri kontrol noktasına da saldırdıkları ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*