İran'da Kahraman Erdoğan sesleri

İran'da Kahraman Erdoğan sesleri.13827
  • Giriş : 31.01.2009 / 15:20:00

Tahran’da düzenlenen gösteride, Türkçe olarak “Yaşasın Erdoğan” ve “Kahraman Erdoğan” sloganları atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TAHRAN - Üniversite öğrenci birlikleriyle bazı sivil toplum kuruluşlarını temsilen Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği önünde toplanan grup adına yapılan açıklamada, “Başbakan Erdoğan'ın, Davos'taki tutumuyla özgürlükten yana tüm insanların duygularına tercüman olduğu” belirtildi.

Erdoğan'ın, “İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Gazze'ye saldırıları savunmasına verdiği cevabın, Gazze halkı için büyük bir zafer olduğu” kaydedildi.

Açıklamada, “Başbakan Erdoğan'ın, İsrail'in Gazze'deki katliamlara tepki göstermesinin Arap liderlerce örnek alınması gerektiği” de ifade edildi.

Başbakan Erdoğan'ın “cesurca tutumuyla zulüm karşısında özgürülüğü savunduğunun” kaydedildiği açıklamada, “Bunun, Müslüman milletlerin birliğini göstermesi açısından önemli olduğu” belirtildi.

Açıklamada, Erdoğan'a hitaben Türkçe olarak, “Size dua ediyoruz. Son nefesimize kadar sizin yanınızdayız. İnşallah sesiniz tüm dünyada yankılanır” ifadesi kullanıldı.

ERDOĞAN'A TÜRKÇE DESTEK
Büyükelçilik önüne gül bırakan göstericiler, Başbakan Erdoğan'ın şahsında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türk halkına da teşekkür etti.

Başbakan Erdoğan lehinde sık sık slogan atan göstericiler Türkçe olarak da “Yaşasın Erdoğan”, “Gazze halkı sağ olsun, Erdoğan yüzün ak olsun”, “Kahraman Erdoğan teşekkür, teşekkür”, “Erdoğan yanınızdayız” şeklinde slogan attı.

Taşınan pankartlarda, “Arap liderleri, Erdoğan'dan ders alsın”, “Erdoğan'ın verdiği ders Müslümanların birliğini siyonistlere gösterdi” yazıları dikkati çekti.

Gazze'deki saldırıları kınayan göstericiler ayrıca, “İsrail'e ölüm”, “ABD'ye ölüm” şeklinde slogan attı. Göstericiler, daha sonra sessizce dağılırken, Büyükelçilik önünde güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*