İran'da orta şiddette deprem!

  • Giriş : 20.11.2007 / 13:59:00

İran'ın Huzistan eyaletinin Kalatel bölgesinde deprem meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İran'ın güneybatısında meydana gelen Richter ölçeğine göre 5,1 büyüklüğündeki deprem sırasında bir okulun çıkışında yaşanan izdiham sırasında 20 öğrenci yaralandı.

Başkent Tahran'dan bin kilometre uzaklıktaki Huzistan eyaletinin Kalatel bölgesinde bu sabah, Richter ölçeğine göre 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Can kaybının olmadığı deprem, köylerde maddi hasara yol açarken, deprem anında bir okuldan dışarı çıkmak isteyen öğrencilerden 20'si izdiham nedeniyle yaralandı. İran'ın bazı şehirlerinde de dün geceden beri çeşitli büyüklükte depremler yaşandı.

Başkent Tahran'ın doğusundaki Semnan'da meydana gelen 4,9 büyüklüğünde deprem Tahran'da da hissedildi. Azerbaycan sınırındaki Erdebil'de 3,5, Türkmenistan sınırındaki Gülistan eyaletinde 3,7, ülkenin merkezindeki Yezd eyaletinin Erdekan şehrinde de 4,7 büyüklüğünde depremler kaydedildi.

İranlı yetkililer, depremlerde can ve mal kaybı olmadığını açıkladı. Büyük bölümü deprem bölgesinde yer alana İran'da sık sık deprem meydana geliyor. İran'ın güneyindeki Bam kentinde 2003 yılında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde yaklaşık 26 bin kişi ölmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious