İran'da silahlı çatışma: 3 ölü

  • Giriş : 26.05.2008 / 18:59:00

İran'ın kuzey batısında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan silahlı çatışmada 3 Devrim Muhafızı öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İran'ın kuzey batısında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan silahlı çatışmada 3 Devrim Muhafızının öldüğü bildirildi.

Yarı resmi Fars ajansının haberine göre, Doğu Azerbaycan eyaletinin başkenti Tebriz'de bulunan Devrim Muhafızları 31. Aşura Tugayı yetkilisi Rıza Rızvani, iki gün önce Türkiye sınırına yakın bölgede teröristlerle çatışmaya girildiğini ve çatışmada 3 Devrim Muhafızının ağır yaralandığını söyledi.

Rızvani, hastanede tedavi altına alınan 3 askerin bugün hayatını kaybettiğini ve yarın Tebriz'de toprağa verileceğini bildirdi.

Devrim Muhafızları yetkilisi, çatışmanın yeri hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

İran güvenlik güçleri, Türkiye ve Irak sınırındaki dağlık bölgede, terör örgütü PKK'nın İran'daki uzantısı olan PJAK militanlarıyla sık sık çatışmaya giriyor.

İran'ın batısında iki gün önce, İran Devrim Muhafızları, 10 kişilik bir terörist grupla çatışmaya girmiş, çatışmada 5'i kadın 9 terörist öldürülmüştü.

İran, terörle mücadelede Türkiye ile aktif işbirliği yaparken, İranlı yetkililer de kendileri açısından PKK veya PJAK arasında hiçbir fark olmadığını belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious