İran'dan ABD ve İsrail'e suçlama

İran'dan ABD ve İsrail'e suçlama.14563
  • Giriş : 09.05.2008 / 16:25:00

İran, Lübnan'daki krizden ABD ve İsrail'i sorumlu tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni, yaptığı açıklamada, Lübnan'daki ''gergin'' durumdan ''endişe ve üzüntü'' duyduklarını ifade etti.

Lübnan aleyhine bir ''komplo'' planlandığını söyleyen ve buna karşı bütün siyasi grupları uyanık olmaya çağıran Hüseyni, ''Maalesef, bizim daha önceden uyardığımız siyasi fitnenin bir bölümü uygulanmıştır'' dedi.

''ABD ve İsrail'in çaba ve maceracı müdahaleleri bu ülkedeki gerginliğin devamının asıl nedenidir'' ifadesini kullanan Hüseyni, bu durumu ortaya çıkaranların Lübnan'da huzur ve istikrarın sağlanması için çaba göstermeleri gerektiğini kaydetti.

İsrail'in, Hizbullah'a karşı yaptığı 33 günlük savaşta hedeflerine ulaşamadığını kaydeden Hüseyni, ''Bu yüzden intikam için Lübnan'ın bağımsızlığı ve milli birliğini hedef aldılar'' diye konuştu.

''Lübnan'da istikrarın sağlanması ve siyasi grupların anlaşması için ellerinden geleni yaptıklarını, ancak diğer ülkelerin bu destek vermediğini'' iddia eden Hüseyni, Lübnan'da barış ve istikrarın sağlanmasına yönelik çabalarının süreceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious