İran'dan Amerika'ya tehdit!

İran'dan Amerika'ya tehdit!.15121
  • Giriş : 04.05.2009 / 22:21:00

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Amerika'nın İran'ı hedef alan tehditlerine karşı “yanıtımızı bekleyin” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bosna Hersek Meclis Başkanı Perez Belkiç ile ortaklaşa düzenlediği basın açıklamasında “İran'ı yaptırımlarla yada petrol ihracatını engellemekle tehdit etmek “ahmakça” bir uygulamadır” dedi.

Laricani, basın açıklamasına şöyle devam etti “Bu gibi tehditler, yeni değil. Amerika'nın çifte standart uygulamaları, en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Bu durum, Amerika'ya duyulan güven kaybını daha da derinleştirecektir” dedi.

Buna ilave olarak Laricani “Şayet istekleri değişimse, bilsinler ki değişim, medya önündeki açıklamalarla olmuyor. Amerika'nın bu tür uygulamaları, sorunların çözümü için doğru yönde atılmış adımlar değil” dedi.

Laricani, geçtiğimiz günlerde İran Meclisi'nde yaptığı açıklamasında da Amerika'nın değişimini yakından takip ettiklerini belirterek “Amerika'nın değişimi gerçek mi yoksa sadece sözden mi ibaret?” demişti.

İran ile Amerika arasındaki ilişkilerin düzelmesinin çok zor olmadığını kaydeden Laricani, konuşmasını şöyle sürdürmüştü: “Amerika'nın tek yapacağı şey, İran'a karşı düşmanca tutumuna son vermesidir. İran'a karşı yeni yaptırımları gündeme getirdiği bir dönemde İran'lıların yeni yılını kutlaması değişim açısından hiçbir şeydir”.

Amerika'nın değişiminin göstergesi olarak Filistin'e karşı duruşunu değiştirmesi gerektiğinin altını çizen Laricani, “Amerika, Afganistan ve Irak siyasetini de değiştirerek, Afgan ve Irak halkının kendi geleceklerine karar vermesini sağlamalıdır. Amerika ayrıca Filistin'de en çirkin katliamları işleyen İsrail'e verdiği desteğe bir son vermelidir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*