İran'dan Hugo Chavez'e teşekkür

İran'dan Hugo Chavez'e teşekkür.16362
  • Giriş : 08.01.2009 / 17:03:00

İranlı öğrenciler, İsrail'in Filistinlilere saldırılarını ''soykırım'' ve ''devlet terörizmi'' olarak niteleyen ve bu ülkenin Caracas Büyükelçisi ile bazı diplomatlarını sınır dışı eden Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'e teşekkür etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üniversite öğrenci birliklerini temsilen bir grup öğrenci, Venezuela'nın Tahran Büyükelçiliği önüne gelerek, ''Caracas yönetiminin, Filistinlileri destekleme kararından duydukları memnuniyeti'' ifade ettiler.

Büyükelçilik binasının önüne güller bırakan öğrenciler, ''Ey özgür Chavez, teşekkür, teşekkür'', ''Selam sana ey özgürlükçü Chavez'', ''Mazlumların destekçisi Chavez'', ''Uzlaşmacı Araplar utanın, utanın'' şeklinde slogan attılar.

Chavez'in, İsrailli diplomatları sınır dışı etme kararını ''cesurca'' olarak değerlendiren öğrenciler, bunun diğer ülkeler için de örnek teşkil etmesi temennisinde bulundular.

Üniversite öğrenci grupları, ''İsrail'in Gazze Şeridi'nde çocuk, kadın, yaşlı, savunmasız, masum Filistinlileri katletmesini kınamayan bazı Arap ve Batılı ülkelerin Tahran'daki büyükelçilikleri ve temsilcilikleri önünde protesto gösterileri yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*