İranlı öğrencilerden Bush'a uyarı!

İranlı öğrencilerden Bush'a uyarı!.10851
  • Giriş : 07.07.2008 / 13:14:00

İranlı üniversite öğrencileri, ABD Başkanı George W. Bush'a hitaben yazdıkları mektupta, muhtemel İran-ABD savaşının sonuçları konusunda uyarıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İran'da 37 üniversitedeki öğrencileri temsilen yazılan mektupta, "ABD'nin İran'a askeri saldırı düzenlemesinin kendi mezarını kazmakla eş anlamlı olduğu" görüşü savunuldu.

Mektupta, "Haksızlığa ve zorbalığa karşı mücadele kültürü İranlı gençlerde hala canlı ve tazedir. Hakkımızı ve halkımızı korumak için canımızı feda etmeye hazırız. Düşmanları Basra Körfezine dökmek için dakika sayıyoruz" ifadesi kullanıldı.

Beyaz Saray yöneticilerini, "siyonistlerin oyuncağı" olmakla suçlayan öğrenciler, "İsrail'in çıkarları için İran'a karşı yanlış bir adım atmayın" uyarısında bulundu.

"Maceracı politikaların ABD'ye pahalıya mal olacağının" belirtildiği mektupta, "Amerikan askerlerinin dünyalarını cehenneme çevirmek için sabırsızlanıyoruz" ifadesine yer verildi. Mektubun, son dönemde ABD ve İsrail tarafından İran'a karşı askeri saldırı tehdidinin artması üzerine kaleme alındığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*