İranlı sığınmacılar nikah masasında

İranlı sığınmacılar nikah masasında.8445
  • Giriş : 18.12.2008 / 20:40:00

Kırklareli Gaziosmanpaşa Yabancı Kabul ve Barınma Merkezi'nde tanışan İranlı çift, törenle evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yasa dışı yollardan Avrupa'nın değişik ülkelerindeki yakınlarının yanına gitmek için İran'dan yola çıkan birbirinden habersiz Zahra Nassaji (23) ile Hamid Karimnia (30), Kırklareli'nde yakalanarak, eylül ayında, kaçakların tutulduğu barınma merkezine konuldu.

Barınma merkezinde birbirlerini görerek aşık olan Zahra Nassaji(23) ile Hamid Karimnia'nın (30) evlenmek istediklerini merkezdeki yetkililere iletti.

Yasal işlemlerin ardından Zahra Nassaji ile Hamid Karimnia'nın nikahı Kırklareli Polisevi'nde kıyıldı.

Nikahtan sonra İranlı çift, gelin arabasıyla götürüldükleri barınma merkezinde Türk ve İran geleneklerine göre müzik eşliğinde eğlendi.

Zahra Nassaji, AA muhabirine yaptığı açıklamada, barınma merkezinde tanıştıklarını, konuştuklarında birbirlerini sevdiklerini ve bu sevginin evlilikle noktalandığını söyledi.

Evliliklerinde ailelerinin yokluğunu hissettiklerini ifade eden Nassaji, ''Sıkıntılara rağmen nikah törenimiz istediğimiz gibi oldu. Bize bu imkanı sağlayanlara teşekkür ediyorum'' dedi.

Damat Hamid Karimnia ise çok mutlu olduklarını kaydetti.

Zahra Nassaji ile Hamid Karimnia, barınma merkezinde, sınır dışı işlemleri tamamlanıncaya kadar oluşturulan odada yaşamlarını sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*