Irkçı lider: Açıklamaya ben engel olmadım

Irkçı lider: Açıklamaya ben engel olmadım.14162
  • Giriş : 27.03.2008 / 14:47:00

Aşırı ırkçı Ataka Partisi lideri Volen Siderov, Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanishev ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortak basın toplantısını iptal etmelerinin nedeni kendi olmadığını ileri sürdü. Siderov, toplantının "Stanishev'in korkaklığı" nede

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan'ın Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Stanişev'le düzenleyeceği ortak basın toplantısı ırkçı Ataka partisi milletvekillerinin eylemi nedeniyle iptal edildi. Erdoğan ve Stanişev'in basın toplantısı yapacağı salona giren Ataka milletvekilleri, Erdoğan'ın ziyaretini protesto etti. Türk düşmanı politikalarıyla bilinen Ataka partisinin lideri Siderov beraberindeki 5 milletvekili ile salonda Bulgar basınına açıklama yaptı. Siderov ve beraberindekiler salonda uzun süre bekledi ve çıkmamakta direndi. Eylemin devam etmesi üzerine ortak basın toplantısı iptal edildi.

Ataka lideri Siderov, iki başbakana soru sormak istediğini söyledi. Siderov, Başbakan Erdoğan'a, "1918'de Edirne'deki Bulgarların öldürülmesi ve geride kalan mallar için tazminat ödeyip ödemeyeceğini" sormak istediğini ve Stanishev'e de, "Bulgaristan yeni bir anlaşma ile Türkiye'ye çok ucuz su vereceği doğru mu?" diye sormak istediğini kaydetti. Bulgar makamları ise, basın toplantısının iptali nedeniyle ilgili açıklama yapmadı.

İki başbakan, Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi toplantısına katılmak üzere binadan ayrıldı.

Ataka partisi üyesi bir grup sabah saatlerinde de Başbakan Erdoğan'ın ziyaretiyle ilgili protesto gösterisi düzenlemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious