Irmak'ın katilinin cezası belli oldu

Irmak'ın katilinin cezası belli oldu.13369
  • Giriş : 08.03.2017 / 13:42:00

Manisa'da yaşanan korkunç olayla ilgili davada karar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Müge Anlı'nın programında meydana çıkan ve o günlerde Türkiye'yi sallayan korkunç olay ile ilgili önemli bir gelişme kaydedildi. 4 yaşındaki minik Irmak'a tecavüz ederek öldüren Himmet Aktürk, ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 51 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Alaşehir'de 14 Ekim 2016 tarihinde meydana gelen olayda 4 yaşındaki Irmak Kupal, komşuları Himmet Aktürk tarafından cinsel istismara uğramış ardından vahşice öldürülmüştü. Minik Irmak'ın katili Himmet Aktürk'ün yargılandığı davanın son duruşması bu sabah Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkeme, Himmet Aktürk için 51 yıl ve ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına hükmetti.

Himmet Aktürk evinin önünde oynarken kaybolan ve yapılan aramalarda izine rastlanamayan Irmak Kupal'ı tecavüz ederek öldürdüğünü katıldığı bir televizyon programında itiraf etmiş ve ardından da tutuklanarak, cezaevine gönderilmişti.

21 Şubat 2017'de ise Irmak Kupal’ın babası 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi 27 yaşındaki Suriye ve diğer kızı 10 yaşıdaki Ayşe’yi bıçaklayarak öldürüp intihara kalkışmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*