Iron man 2 Mayıs'ta sinemalarda

Iron man 2 Mayıs'ta sinemalarda.7685
  • Giriş : 15.04.2008 / 17:34:00

Başroldeki Robert Downey Jr.'a Oscar adaylığı getiren Iron man (Demir adam) 2 mayıs'ta gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk olarak 1963 yılının Mart ayında yayınlanan çizgi roman 'Tales of Suspense'te yer alan Ironman beyazperdeye aktarıldı.

Bu heyecan dolu film, çok zengin bir sanayici ve silah tasarımcısı olan Tony Stark'ın hikayesini anlatıyor. Stark, yeni bir füze tasarımını Hava Kuvvetleri'ne sunmak üzere Afganistan'da bulunduğu sırada, birliğine bir saldırı düzenlenir ve Stark rehin alınır. Daha sonra yeni bir füze tasarımı yapması için bir atölyeye kapatılır.

Ancak bunun yerine zekasını ve yaratıcılığını kullanarak üstün teknolojik özelliklere sahip bir zırh yaratır ve bu sayede kaçmayı başarır. Amerika'ya geri döndüğünde Tony uluslararası düzeydeki, alçakça bir planı ortaya çıkaracaktır. Genç adam, bunun ardından zırhını kuşanır ve dünyayı IRONMAN olarak korumaya karar verir.

Tony Stark'ı Oscar'a aday gösterilen Robert Downey Jr. canlandırıyor. Filmde ayrıca Oscar ödüllü oyuncu Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges ve Terrence Howard da yer alıyor.

Yönetmen : Jon Favreau
Senaryo : Hawk Ostby , Mark Fergus , Matt Holloway , Arthur Marcum
Görüntü Yönetmeni : Matthew Libatique
Oyuncular : Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron Man) , Terrence Howard (Jim Rhodes) , Gwyneth Paltrow (Virginia 'Pepper' Potts) , Jeff Bridges (Obadiah Stane/Iron Monger) , Samuel L. Jackson (Nick Fury) , Hilary Swank , Leslie Bibb , Stan Lee

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious