İş adamına köpek besleme cezası

İş adamına köpek besleme cezası.13442
  • Giriş : 06.04.2008 / 16:59:00
  • Güncelleme : 06.04.2008 / 15:27:05

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki bir iş adamına atölyesinde beslediği köpeğini tehlike yaratabilecek şekilde serbest bıraktığı gerekçesiyle verilen hapis cezası, 10 ay süreyle köpek beslememe cezasına çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Hakkı Sevinç, atölyesinde beslediği 5 yaşındaki Sivas kangal cinsi ''Efe'' adındaki köpeğinin komşusunun köpeğini telef ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ereğli 2. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Sevgi Durmuş, ilgili kanun ile kişinin de tercihi doğrultusunda hapis cezasını 10 ay süreyle köpek beslememe cezasına çevirdi.

Çok sevdiğini söylediği köpeğini tanıdığına emanet eden Sevinç, fırsat buldukça köpeğine giderek hasret gideriyor.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünce hakkında verilen tedbire uyup uymadığı takip edilen Sevinç, 10 ay sonra köpeğinin bakımını üstlenebilecek.

Hakkı Sevinç, AA muhabirine, 5 yıldır bakımını üstlendiği köpeği Efe'nin çok uysal olduğunu, insanlara da herhangi zararının dokunmadığını söyledi.

Dişisini kıskandığı için kulübesine gelen hayvanı zincirini kopararak kovalayıp telef ettiğini tahmin ettiklerini belirten Sevinç, şunları kaydetti:

''Mahkeme bana hapis ya da köpek beslememe cezası arasında tercih seçeneği sundu. Ben de 10 ay süreyle köpek beslememeyi kabul ettim. Efe'nin çok uysal bir hayvan olmasına karşın dişisini kıskandığı için diğer köpeklerle kavga ettiğini düşünüyoruz. Atölyeye giren komşumuzun köpeğini kovalayarak yol kenarında telef etmiş. Açılan dava sonucunda da hayvanı tehlike yarabilecek şekilde serbest bırakma suçundan ceza aldım. Şu anda Efe, tanıdığımız bir kişinin bahçesinde bakılıyor. Hayvanımı çok özlediğimden sıklıkla yanına gidiyorum. Efe beni görünce sevincini belli ediyor. Cezamı bitirip köpeğimin bakımını üstlenmeyi bekliyorum.''

Sevinç, Efe'nin yavruyken kendisine hediye edildiğini, çok alıştığı köpeğin atölyesinin güvenliği açısından da önemli olduğunu belirterek, ''Bekçilerimiz, Efe olmadığından iş yerimizde tedirgin oluyorlar. Köpeğim, burada herkesin güvenliğini sağlıyordu. Cezam nedeniyle ayrı kalmamıza çok üzülüyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious