İş adamları ihracat konusunda bilgilendirilecek

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), Haziran 2006'da bir dizi etkinlik düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Birliğin açıklamasına göre, 5-8 Haziran tarihlerinde Erzurum'da Alım Heyeti Programı, 15-16 Haziran'da Elazığ'da ihracat ve ticaret ile ilgili 2 günlük eğitim programı, yine Haziran'da Erzincan'da, otomasyon projesi konulu bir günlük bilgilendirme semineri yapılacak.

Gıda, tekstil, konfeksiyon, inşaat, kimya ve enerji sektörüne yönelik Azerbaycan ve İran'dan firma temsilcilerinin katılımıyla Erzurum'da yapılması planlanan etkinlikte, ihracatın artırılması, ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi, ihraç ürünlerine yeni pazarlar bulunması ve pazar paylarının korunması amaçlanıyor.

Etkinliğe katılmak isteyen firmaların, DAİB'den veya web sitesinden temin edebilecekleri başvuru formlarını doldurarak 1 adet firma temsilcisine ait fotoğrafla 12 Mayıs 2006 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını sektreterliğe ulaştırmaları gerektiği bildirildi.

İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile DAİB organizesinde Elazığ'da gerçekleşecek etkinlikte ise ihracat ve dış ticarete yönelik konularla ilgili eğitim programı yapılacağı ve program sonunda katılımcılara sertifika verileceği belirtildi.

Dış Ticaret Müsteşarlığı ve DAİB işbirliği ile Erzincan'da gerçekleşecek bilgilendirme seminerinde de Dahilde İşleme Rejimi (DİR) Otomasyon Projesi ve bununla ilgil olarak Elektronik İmza konularının anlatılacağı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious