İş adamlarından üniversite sözü

İş adamlarından üniversite sözü.7585
  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Bir dizi açılış töreni için dün Bursa'ya gelen Başbakan Erdoğan, işadamlarından bir vakıf üniveristesi sözü aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Halen 43 bin öğrencinin eğitim gördüğü Uludağ Üniversitesi'nin yanında ikinci üniversite kurulması uzun yıllardır konuşuluyordu. Başbakan Erodğan'a söz veren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez; "Yer gösterin hemen bayşlayalım" dedi.

BTSO tarafından 10 milyon dolarlık yatırımla yapılan Eğitim Vadisi'nin açılışını Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'le birlikte gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, açılış sonrası Oda Başkanı Celal Sönmez'e şükran plaketi verdi.

Plaket töreni sırasında Başbakan Erdoğan'a sürpriz bir şekilde ikinci bir eğitim yuvası müjdesi veren Sönmez, "Bize yer gösterin, Bursa'ya bir vakıf üniversitesi kazandıralım" dedi. Sönmez'in teklifi üzerine yeniden söz alan Erdoğan, "Biz burada hazırız. AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik ve Vali Nihat Canpolat'ı huzurlarınızda görevlendiriyorum. BTSO, Hazine'ye veya belediyeye ait arazilerden birini seçsin, hemen yardımcı olalım. Eğitim ve öğretimde sınır tanımadığımız için elimizden ne geliyorsa yapacağız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious