İş Bankası'na 40,1 milyon dolar kredi

İş Bankası'na 40,1 milyon dolar kredi.4925
  • Giriş : 12.06.2009 / 18:04:00

İş Bankası, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankasından (IBRD) 40 milyon 100 bin dolarlık ihracat finansmanı aracılık kredisi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İş Bankası'ndan yapılan açıklamada, bankanın, dünyada yaşanmakta olan ekonomik koşullar nedeniyle, Türk ihracatçısının finansman ihtiyaçlarına yönelik kaynak yaratma çalışmalarına bir yenisini daha eklediği bildirildi.

Açıklamada, anlaşmanın, Dünya Bankası'nın bir yan kuruluşu olan Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası'nın (IBRD), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) aracılığıyla sağladığı ''Dördüncü İhracat Finansmanı Aracılık Kredisi'' (EFIL IV) kapsamında yapıldığı belirtildi.

Anlaşmayla, İş Bankasına tahsis edilen 40 milyon 100 bin dolarlık limitin anapara geri ödemesiz döneminin, 15 Ocak 2011, nihai vadesinin ise 15 Temmuz 2014 olarak belirlendiği kaydedildi.

Söz konusu kaynağın, ''uygun'' faiz koşulları ve farklı vade seçeneklerinde müşterilere kredi olarak kullandırılmasının planlanmakta olduğu vurgulanan açıklamada, krediden, ihracat geliri elde eden firmalar ile yurt içinde yerleşik olmayan müşterilere hizmet eden turizm firmaları ve yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinden döviz geliri elde eden firmaların yararlanabileceği bildirildi.

Açıklamada, krediyle birlikte bu firmaların ham madde, yedek parça, teçhizat ve mal alımı ile inşaat işlerinin, tüm vergiler hariç yüzde 100'ünün finansmanın mümkün olabileceği belirtildi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*