İş bırakma eylemi İstanbul'da 14:00 itibariyle başladı

İş bırakma eylemi  İstanbul'da 14:00 itibariyle başladı.68192
  • Giriş : 01.04.2008 / 14:25:00

Sosyal Güvenlik Reformunu protesto eden çalışanlar iş bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasa Tasarısı protesto eden DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Türk Diş Hekimleri Birliği üyeleri İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında protesto gösterilerine başladı.

Sendika ve meslek örgütü üyeleri, yasanın geri çekilmesi için 14.00’ten itibaren iş bıraktı. SSGSS Yasa Tasarı’sının geri çekilmesi talebiyle KESK, DİSK, TTB, TMMOB, TDB ve TEB’in aldığı karar üzerine alanlara çıkan işçiler, İstanbul’da hem Anadolu hem de Avrupa yakasında protesto gösterileri düzenliyor.

Yasanın geri çekilmesi amacıyla bugün saat 14.00’ten itibaren iş bırakan çalışanların eylemi nedeniyle 14.00’ten itibaren hastanelerde hizmet verilmeyecek.

KESK, DİSK, TTB, TMMOB, TDB ve TEB üyesi çalışanlar, Haydarpaşa Garı önünde bir araya geldi. Yasa tasarısının geri çekilmesini isteyen çalışanların protesto gösterileri devam ederken, Haydarpaşa’dan yapılan banliyo seferlerinin 12.30’dan itibaren durdu. İş bırakma eylemi nedeniyle Haydarpaşa’dan yapılacak olan Adapazarı, Boğaziçi ve Cumhuriyet Ekspresi gibi şehirlerarası seferler de 17.00’ye kadar yapılmayacak,
Sendika ve meslek örgütü üyesi çalışanların bir diğer eylemi de, Avrupa yakasında başladı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplanan çalışanlar, yasa tasarısının geri çekilmesini içeren ve hükümeti protesto eden sloganlar atıyor. AKP İl binasına yürümek isteyen çalışanların, eylemi devam ediyor.

Tasarıyı protesto eden DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Türk Diş Hekimleri Birliği üyeleri, bugun TBMM’de görüşülecek SSGSS Yasa Tasarısının geri çekilmesi talebiyle Türkiye genelinde saat 14.00’ten itibaren iş bırakacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious