'İş bırakma eylemi İstanbul'da sıkıntıya neden olmadı'

'İş bırakma eylemi İstanbul'da sıkıntıya neden olmadı'.68192
  • Giriş : 14.03.2008 / 14:31:00

İstanbul İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar, İstanbul'da herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar, İstanbul'da doktorların da katıldığı iş bırakma eylemi nedeniyle herhangi bir aksaklık yaşanmadığını açıkladı. Bakar, bu eylemin yasal olmadığını belirterek, "Yasal işlem yapılması konusunda bize Sağlık Bakanlığı'ndan emir geldi." dedi.

Beşiktaş'ta bulunan Semt Polikliniği'nde oluşturulan Tıbbi Cihaz ve Simülasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Mehmet Bakar, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mehmet Bakar, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nı protesto etmek için tüm Türkiye'de gerçekleştirilen 2 saatlik iş bırakma eylemine doktorların da katıldığına işaret etti. İş bırakma eylemleri nedeniyle vatandaşların sorun yaşamadığına değinen Bakar, "Bütün hastanelerimize baktık. Herhangi bir iş aksaması sözkonusu değil. Sadece yayınlardan, duyurulardan etkilenen vatandaşlarımızın hastane başvrusu azalması dışında bir aksaklık yok." şeklinde konuştu.

Bu eyleme katılan doktorlara idari soruşturma açılıp açılmayacağı ile ilgili soruya yanıt veren Bakar, "Bakanlığımız bu konuda gerekli açıklamayı yaptı. Böyle bir eylemin yapılması yasal değil. Yasal işlem yapılması konusunda bize emir geldi. Bütün teşkilatımıza, bütün personelemize bunu duyurduk. Tespitlerimiz yapılıyor." dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler'in konuyla ilgili olarak kendisini aradığını anlatan Bakar, "Bir aksaklık olmadığı bilgisini kendisine aktardım. Bizim hizmetimiz aynen devam ediyor." şeklinde konuştu.

Protestonun nedeni olan Tam Gün Yasası ve Genel Sağlık Sigortası'nı savunan Bakar, "Samimi olarak söylüyorum; bunların yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious