İş dünyasının kalbi K.Maraş'ta atacak

İş dünyasının kalbi K.Maraş'ta atacak .38880
  • Giriş : 16.03.2008 / 15:55:00

Kahramanmaraş, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu'nun (GÜNSİAF) İş Geliştirme Platformu'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sanayici ve işadamlarının ürünlerini tanıtabileceği, ortaklıklar kurabileceği ve bayilikler verebileceği platforma 5 bin işadamının katılması bekleniyor. 163 firmanın ürünlerini sergileyeceği platformda standların doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı.

Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği (KALİDA) Başkanı Osman Gemci, 29-30 Mart tarihlerinde yapılacak GÜNSİAF İş Geliştirme Platformu-2'nin tanıtımı için basın toplantısı düzenledi. Globalleşen dünyada hızla yerini alan ve son yıllarda yaptığı ihracat atağıyla önemli mesafe kateden Türkiye'nin önünün açılmasında herkese önemli görevler düştüğünü söyleyen Gemci, ülkenin 11. büyük ekonomisine sahip Kahramanmaraş'ın da ekonomik kalkınma hamlesinde rolünün büyük olduğunu vurguladı. Ekonomik olarak yapılan açılıma katkıda bulunmak için GÜNSİAF İş Geliştirme Platformu'na ev sahipliği yapmaya karar verdiklerini ifade eden Gemci, bu sayede sanayici ve işadamlarının ürünlerini tanıtabileceğini, ortaklıklar kurabileceğini ve bayilikler verebileceğinin altını çizdi.

Organizasyonun Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde (KAFUM) gerçekleştirileceğini belirten Gemci, "Kahramanmaraş'ta bir ilk olan bu çalışmada TUSKON referansıyla Türkiye'nin pek çok ilinin yanı sıra Avrupa'daki derneklerden de katılımla 5 bin işadamını misafir etmeyi planlıyoruz. Valiliğin girişimiyle gelecek Suriyeli işadamları da çalışmaya katılacak. İş Geliştirme Formu sayesinde 6 bin 500 metrekarelik kapalı alanda 163 firma ürünlerini sergileme imkanına sahip olacak. İşadamları arasında işbirliği ve dayanışmayı artırarak iş potansiyelini yükseltmeyi, üyelerin ufkunu açacak projelere zemin oluşturmayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious