İş garantili okul

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

ş garantili Polinas Endüstri Meslek Lisesi Manisa'da eğitim öğretime başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şehirdeki endüstri meslek lisesi eksiği, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde (MOSB) bulunan Polinas fabrikasının yaptırdığı Polinas Endüstri Meslek Lisesi ile kısmen giderilmiş oldu.

4 milyon 500 bin YTL'ye malolduğu belirtilen lise, iç dizaynı ve çevre düzenlemesiyle göz kamaştırıyor. Bin 750 metrekare idare ve teorik eğitim kısmı, bin 750 metrekare atölyesi bulunan okul, toplam 7 bin 500 metrekare alana sahip.

24 derslikli okulda şu anda 210 öğrenci bulunuyor. Bu sayının seneye bini bulması bekleniyor. Modern lisede MOSB'deki fabrikalarda en çok aranan plastik işleme, elektrik elektronik, soğutma ve iklimlendirme bölümleri olacak.

Vali Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Özdamir, Polinas Genel Müdürü Saadettin Kurt, okulun yapımını üstlenen Anadolu Eğitim Vakfı Başkanı Hüseyin Topan ve okul müdürü Adil Bircan, Ege Bölgesi'nde benzeri bulunmadığı belirtilen okulda inceleme yaptı.

"AB standartlarında bir okul, böyle olmalı."diyen Vali Öztürk, sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti. Öztürk'ün niçin bu okulu tercih ettiniz sorusuna öğrenciler, "iş garantisi olduğu için."cevabını verdi. Manisa Valisi öğrencilere "Okulunuzun kıymetini bilin, kendinizi iyi yetiştirin." nasihatinde bulunmayı da ihmal etmedi.

Okulun finansmanını sağlayan Polinas Genel Müdürü Korkut ise, "Okulu yaptırmakla işimiz bitmiyor. Öğrencilerin başarılı olması için her türlü desteği sağlayacağız. Bölgemizdeki fabrikalarda gerçekten kaliteli elemana ihtiyaç var. Bu okuldan mezun olan tüm öğrencilerimizi, fabrikalarda hemen işe başlayacak seviyede yetiştirmeliyiz. Burada öğretmenlerimize de büyük görevler düşüyor." diye konuştu.

Genel Müdür Korkut, Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştüklerini okulda bilgi teknoloji sınıfının da açılacağı müjdesini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious