İş vaadiyle fuhuşa zorladılar!

İş vaadiyle fuhuşa zorladılar!.7779
  • Giriş : 13.03.2009 / 00:02:00

Ülkelerinden bakıcılık için getirdikleri yabancı uyruklu kadınları İzmir'de fuhuşa zorladıkları ileri sürülen şebekenin elemanlarına ceza yağdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın sonunda, aralarında şebekenin elebaşı olduğu ileri sürülen Hayrettin Çelik'in de bulunduğu 6 sanık, 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Geçen yıl Nisan ayında, 29 yaşındaki Ukraynalı Svitlana Krstama, ülkesindeki ailesini arayarak 6 kişilik şebekenin elinde olduklarını, kendilerine zorla fuhuş yaptırıldığını, bir evde tutulduğunu söyleyip, yardım istedi. Genç kadının ailesinin durumu ilettiği Ukrayna Büyükelçiliği Emniyet Genel Müdürlüğü'yle bağlantı kurdu. Polis yaptığı araştırmada, genç kadının 15 Aralık 2007 tarihinde Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Türkiye'ye giriş yaptığını, daha sonra iş görüşmesi için İskenderun'a gittiğini belirledi. Çalışmalarını sürdüren polis, genç kadının, İzmir'de, daha önce de yabancı uyruklu kadınları fuhuşa teşvik ve aracılık yaptıkları iddiasıyla yakalanan Hayrettin Çelik ve S.T. tarafından zorla tutulduğunu belirledi. Bunun üzerine zanlıların kaldıkları ve kadınları zorla tuttukları adresleri belirleyen polis, yaptığı operasyonda, elebaşı olduğu ileri sürülen Hayrettin Çelik ile damadı S.T. ve Ü.Ç., G.U., A.Ç. ve K.Ç. adlı kadınlardan oluşan fuhuş şebekesini gözaltına aldı. Operasyonda, zorla fuhuş yaptırılan Svitlana Krstama ile Tatyana Dndrani, Iryna Igartin, Oksana Khpador, Yevgeniya Mylanis, Alina Orstntin de kurtarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*