'İş yapmadan geçinme devri bitti'

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyasetinde Cumhuriyet değerlerinin, milli-manevi değerlerin gölgesine sığınarak, hiçbir iş yapmadan geçinme devrinin artık bittiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin AK Parti döneminde birçok alanda başarı elde edildiğini ifade ederek, elde edilen başarıların en tepesine Türkiye'nin demokratik ilerlemesini, demokratik gelişmesini koymak gerektiğini kaydetti. Bunun aynı zamanda Türkiye'nin yaşadığı değişiminin de can damarı olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Anlamayanlar için bir kere daha tekrar etmekte fayda görüyorum. Türk siyasetinde Cumhuriyet değerlerimizin, milli-manevi değerlerimizin gölgesine sığınarak hiçbir iş yapmadan geçinme devri artık bitmiştir. Milleti sevmek, ülkeyi sevmek, Cumhuriyete sahip çıkmak ona ancak hizmet etmekle olur. Biz yaptıklarımızla ve yapmakta olduklarımızla milletimize de Cumhuriyetimize de demokrasimize de hizmet ediyoruz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, AK Parti hükümetinin icraatlarıyla, bedavacılığa alışanların, istismarcıların yıllarca sürdükleri saadet zinciri düzenini bozduğunu belirterek, "Bizler AK Parti iktidarı olarak, sipariş üzerine kavram üretmeyiz. Sipariş üzerine kavram geliştirmeyiz. Sipariş üzerine söylem geliştirmeyiz. Bunu birilerinin de böyle bilmesi lazım" dedi.

''Dere yatağında akar'' diyen Başbakan Erdoğan, ''Kimse boşuna zihinleri bulandırmaya çalışmasın, boş vehimlere kapılmasın, boş vehimlerle uğraşmasın. Türkiye, geleceğini demokrasiye endekslemiştir. Bunun aksine düşünenler kendileriyle başbaşa kalacaklardır. Bu ülkede demokrasiyi, millet iradesini içine sindiremeyenler, saadet zincirleri bozulanlardır" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious