İş yapmak isteyene imkan sağlıyoruz

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Beşir Atalay, çalışma gücü yerinde olan ve iş yapmak isteyen herkese imkan sağladıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Bitlis kongresine katılmak ve bir dizi incelemelerde bulunmak için Bitlis'e gelen bakan Atalay, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ettiklerini söyledi. Çalışma gücü yerinde olan, elinden bir iş gelen, istediği bir işi yapmak isteyenin kredi alabileceeğini kaydeden Atalay, "Kefilsiz olarak vereceğimiz kredinin geri ödemesi iki yıldan sonra başlıyor, vatandaş ne iş yapmak istiyorsa kabiliyeti nisbetinde vakfımıza müracaat ediyor, istediği işle ilgili ne varsa her türlü yardım sağlanıyor, yeter ki vatandaş yardım istemektense bu yolu tercih etsin, kendi ihtiyaçlarını çalışarak kazansın." diye konuştu.

Bakan Atalay, Vali M. Asım Hacımustafoğlu ile birlikte İhlasiye Medresesini, Etnoğrafya Müzesini, 100. Yıl Çocuk Yetiştirme Kurumunu ve Bitlis Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

100. Yıl Çocuk Yetiştirme Kurumu sakinleriyle sıcak diyalog kuran Bakan Atalay, miniklerden yuva hakkında memnuniyetlerini sorması üzerine, "memnunuz" cevabı aldı. Atalay, yemekhane personeline, "Bu yavrulara iyi bakın, yaptığınız hizmet çok önemli, ihmal etmeyin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious