İş yavaşlatma eylemi trafiği felç etti

İş yavaşlatma eylemi trafiği felç etti.15830
  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Yol, Yapı, Altyapı, Bayındırlık ve Tapu Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası'nın köprü ve otoyollarda başlattığı iş yavaşlatma eylemi, trafiği felç etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sürücülerin bazıları eyleme destek verirken, bazıları da tepki gösterdi. YAPI-YOL SEN Genel Başkanı Bedri Tekin, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na ait diğer kurumlarda iş yavaşlatma eyleminin mesai bitimine kadar, otoyol ve köprülerde ise saat 19:00'a kadar süreceğini açıkladı. Tekin, eylemlerinin şu aşamada 1 günle sınırlı olduğunu ancak ilerleyen günlerde bu eylemlerin daha uzun süreli olacağını belirtti.

YAPI-YOL SEN üyesi çalışanların iş yavaşlatma eylemi özellikle köprü ve otoyollarda trafiğin yoğunlaşmasına neden oldu. Uzun kuyrukların oluştuğu köprü girişlerinde bazı sürücüler eyleme destek verdi. Bazıları ise trafiğin felç olmasından dolayı eyleme tepki gösterdi.

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü İşletme Müdürlü binası önünde KESK ve YAPI-YOL SEN'e üye çalışanlar konuyla ilgili eylem yaptı. Eylemde konuşan YAPI-YOL SEN Genel Başkanı Bedri Tekin, köprü ve otoyolarda başlatılan eylemin saat 19:00 a kadar, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na bağlı diğer kurumlarda ise mesai bitimine kadar süreceğini açıkladı. Tekin, eylemlerin sorumlusunun hükümet olduğunu belirtti. Tekin, "Bu eylemlerin sorumlusu hükümet ve ilgili bakanlıktır. İsteklerimize cevap verilmediği takdirde eylemlerimiz bundan sonra 1 günlük değil daha uzun süreli olacaktır." dedi. Tekin isteklerini ise şöyle dile getirdi: "Kurumlar arası ücret adaletsizliği giderilsin. Otoyol çalışanları fiili hizmet zammından yararlandırılsın. İller Bankası kapatılmasın. Toplu sözleşme talebimiz kabul edilsin. Sözleşmeli personelin sorunları çözülsün."

Tekin, Zorlu Grubuna satılan Karayolları arazisinin ise satışının er geç durdurulacağını iddia etti.

Eylemde konuşan KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul ise, hükümetin toplu sözleşme masasına oturmasını isteyerek, "Aksi taktirde bu eylemler artarak devam edecek." diye konuştu.

Eylemden sonra grup dağılırken, polis güvenlik amacıyla bekleşini sürdürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious