Isaac takımdan ayrılıyor

Isaac takımdan ayrılıyor.14701
  • Giriş : 15.05.2008 / 13:09:00

Gençlerbirliği Genel Menajeri Cem Onuk, Erhan ve Isaac ile yollarını ayıracaklarını söylerken, transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi. İşte Onuk'un açıklamaları..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Onuk, bir gazetecinin, ''Transfer konusunda ne gibi çalışmalar yapıldığını'' sorması üzerine, şunları kaydetti:

''Kerem ile görüşme yaptık. Kendisine tekliflerimizi sunduk. Cuma günü bu futbolcuyla tekrar görüşecek ve kararımızı vereceğiz. Erhan ile görüşme yapmayacağız, çünkü bu futbolcuyla çalışmak istemiyoruz. Isaac'i gelecek sezon için düşünmüyoruz, bu futbolcuyu satmayı düşünüyoruz. Kahe'nin gelecek sezon Türkiye'nin en iyi forveti olacağına inanıyoruz. Bu futbolcumuzun yanına da iyi bir partner olacak Avustralya Milli Takımı'nın golcüsü ile anlaşmaya vardık. Önümüzdeki günlerde bu futbolcuyu Ankara'ya getirerek, resmi sözleşmeyi imzalayacağız. Petkoviç'e ise İtalya ve Sırbistan'dan iki kulüp talip oldu. Bu kulüplerden biriyle anlaşma sağlayabilirsek, bu futbolcumuzu da göndereceğiz.''

Rafael'in transferi konusunda sorulan soruya da Onuk, ''Rafael'e talip olduk. Ancak Fenerbahçe'nin bile kabul edemeyeceği, yani Fenerbahçe ile yapılamayacak bir sözleşme koydu önümüze. Biz bu bütçeyle böyle bir sözleşmeyi nasıl kabul ederdik'' yanıtını verdi.

Bakkal ise Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'da forma giyen Giray ile İlhan'ın Gençlerbirliği'ne transferi konusundaki düşüncelerinin sorulması üzerine, ''Giray ile İlhan'ı Gençlerbirliği Kulübü'nde görmek isteriz. Ancak bu iki futbolcuya başka kulüpler de talip oldu. Son kararı futbolcular verecek'' dedi.

Gençlerbirliği kulübünde kadro revizyonu yapılması gerektiğini bildiklerini ve bu konuda da çalışmaların sürdüğünü belirten Bakkal, şunları kaydetti:

''Bu kulüpte örf ve adete uyan kişiler kalır, uymayanlar gider. Kadroda revizyona gideceğimizi belirtmiştik, bunu da gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Tertemiz bir takım yaratacağız.

Karakterli ve başarıdan başarıya koşacak futbolculardan oluşan bir ekip yaratacağız. Disiplinsiz, şımarık futbolculara takımımızda yer yok. Ağzımız çok yandı, daha dikkatli olacağız.''

Bakkal, altyapıya ilişkin çalışmalarla ilgili olarak da ''2. Lig'de oynayan 25 oyuncumuz var. Sezon başında Nevşehir'de bir haftalık bir turnuva düzenleyerek, altyapımızdan yetişen bu oyuncuların içerisinden bize yarayanları tespit edeceğiz ve onları sezon başında kadromuza katacağız'' diye konuştu.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious