İşadamı Bingöl, AK Parti'den aday adayı

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

AK Parti İzmir Milletvekili aday adaylığı için teşkilat mensupları ve bürokratların yanı sıra, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işadamları da başvuruda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gültepe Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Paylaştıkça Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yıldız Radyo'nun imtiyaz sahibi İşadamı Abdülhakim Bingöl de bunların içinde yer alıyor.

'Tabanın sesi olacağım' diyerek yola çıktığını ifade eden Abdulhakim Bingöl, geçtiğimiz cuma günü adaylık başvurusunu tamamlayarak, 20 Mayıs Pazar günü yapılacak olan temayül yoklaması için ilçe ziyaretlerine başladı.

İzmir'in Gültepe Semtinde 34 yıldır ticaretle uğraştığına dikkat çeken Bingöl, 7 yıldır da sahibi olduğun radyo sebebiyle özellikle varoşlarda ciddi bir etki bıraktığını ifade ederek, siyasete giriş amacını şöyle anlattı: ''Bu ülkede doğan, bu ülkenin imkanlarıyla yetişen ve kazanan insanların, bu topluma karşı sorumlulukları vardır. Bu sosyal sorumluluk onların siyasetle ilgilenmeleri sonucunu doğurur. Benim siyasete girişimde ana etken bu oldu. Ancak siyasete gireceklerin siyaseti bir kazanç ve şöhret kapısı olarak değil, hizmet kapısı olarak görmeleri gerektiğine de inanıyorum. Ayrıca topluma karşı sorumluluğumun bir gereği olarak da, mevcut fikri ve mesleki birikimlerimi ülkemize ve güzel insanımıza sunmak istediğim için siyasete girdim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious