İşadamının katil zanlısı yakalandı

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Antalya'da yakılan otomobilinin bagajında ölen emekli bankacı Hüseyin Kara'nın cinayet zanlısı olduğu belirlenen garson, polis tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hüseyin Kara'nın (49) Antalya'nın Hurma bölgesinde yol kenarında park halindeki otomobilinde kilitlendiği bagajda yakılmasıyla ilgili cinayet, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin kapsamlı soruşturması sonucu aydınlatıldı.
Hüseyin Kara'nın ilişkide olduğu ve görüştüğü kişileri araştırarak, teknik takip yapan polis ekipleri, Kara'nın, 3 yıl önce emlakçılık yaptığı dönemde tanıştığı, Antalya'da bir restoranda garsonluk yapan G.D. (35) tarafından öldürüldüğünü belirlediler.
Yapılan araştırmalar sonucu kimliği tespit edilen G.D'nin aracı yakmak için kullandığı benzini, bir akaryakıt istasyonundan alırken güvenlik kamerası ile görüntülendiği saptandı.
Zanlı, güvenlik ekiplerince Doyran beldesine bağlı Karatepe köyünde düzenlenen operasyonla yakalandı.

RUS SEVGİLİYE TACİZ İDDİASI
Yapılan araştırma ve sorgulama sonucu, zanlı G.D'nin, birlikte yaşadığı sevgilisi Rus uyruklu E.U'yla oturmak için ev aradıkları dönemde emlakçılık yapan Hüseyin Kara ile tanıştıkları, ardından da zaman zaman görüştükleri öğrenildi.
Öldürülen Hüseyin Kara'nın bu sürede, G.D. ile ilişkisine rağmen E.U'ya birlikte olmayı ve kiralayacağı bir evde birlikte yaşamayı teklif ettiği iddia edilirken, E.U'nun kısa bir ayrılık yaşadıktan sonra yeniden birleştiği sevgilisi G.D'ye, Kara'nın kendisine ilişki için baskı kurduğunu anlattığı öğrenildi.
Hüseyin Kara'nın sevgilisine birlikte olma teklif etmesine sinirlendiği ve Kara'yı öldürme planı yaptığı öne sürelen zanlı G.D'nin, tesadüfen gördüğü ve motosikletiyle takip ettiği Hüseyin Kara ile konuşma bahanesiyle aracına bindiği ve ormanlık alan yakınındaki Hurma bölgesinde geldiklerinde aralarında tartışma çıktığı öğrenildi.
Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Hüseyin Kara'nın, zanlı G.D. tarafından yumrukla darp edildiği, bu sırada bayıldığı ve zanlı tarafından otomobilin bagajına kilitlendiği belirtildi.
Zanlı G.D'nin, olay yeri yakınındaki bir akaryakıt istasyonundan benzin alarak otomobili ateşe verdiği ve ardından kaçtığı ifade edildi.
Polis, operasyon kapsamında zanlı G.D'nin birlikte yaşadığı Rus uyruklu E.U'yu, Karatepe köyünde gözaltına aldı.
Ülkesinde yaşarken tecavüze uğradığı, bu olay sırasında dördüncü kattan atılarak sakat kaldığı belirlenen iki çocuk annesi Rus uyruklu E.U'nun da sorgusunda, Hüseyin Kara'nın bir süredir kendisini taciz ettiği ve karşı çıkmasına rağmen ilişki teklifinde bulunduğunu söylediği iddia etti.
Cinayet sırasında Rus kadının olay yerinde bulunmadığı da polis tarafından tespit edildi.
Zanlı G.D, adam öldürme iddiasıyla adliyeye sevk edilirken, gözaltına alınan Rus uyruklu E.U'nun savcılıkta ifadesinin alınacağı bildirildi.
Antalya'da banka müdürlüğünden emekli olan, bir süre emlakçılık ve oturduğu Cansu Sitesi'nin yöneticiliğini yapan evli ve iki çocuk babası Hüseyin Kara, 6 Mart Salı günü otomobilinin içinde yakılarak öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious