İşadamının katili yakalandı

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Adana'nın tanınan sanayici ve çiftçi ailesi Karabucaklar'dan İsmail Karabucak'ın (37) katil zanlısı yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun da öldürülen iş adamı İsmail Karabucak'ın katilinin bulunması için bizzat talimat verdiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 10 Temmuz Pazartesi günü meydana gelen olayda, Mersin'deki evinden Adana'nın merkez Yüreğir ilçesine bağlı Kayarlı köyü yakınlarındaki çiftliğine gitmek üzere yola çıkan İsmail Karabucak'ın kullandığı 01 JK 436 plakalı 2006 model Nissan marka kamyonet durduruldu. Katil zanlısı yanında taşıdığı 9 milimetre çapındaki tabancayla iş adamına ateş etti. İsmail Karabucak, kafasına isabet eden tek kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti. Olay yerinde 3 adet boş kovan bulundu.

Yüreğir İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerin, cinayetin hemen ardından başlattığı takipte, olayı gerçekleştirdiği öne sürülen bir kişiyi yakaladı. İsmi gizli tutulan kişinin jandarmadaki sorgusu devam ediyor. Bu kişinin, aralarında Adana'nın tanınan bazı ünlü iş adamlarını da tehdit ederek haraç istediği iddia ediliyor.

Bu arada, İsmail Karabucak'ın tehdit edilerek haraç istendiği ile ilgili cumhuriyet savcılığına dilekçe verdiği yönündeki iddialar doğru çıkmadı. Çevresinde sevilen bir iş adamı olan Karabucak'ın daha önce kimse ile husumet yaşamadığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious