İşadamlarınızdan memnunum

İşadamlarınızdan memnunum.6167
  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı, Türk işadamlarının çalışmalarından memnun olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açılış töreninde işadamlarının yanına giden Türkmenbaşı, Türk işadamlarının çalışma ve başarılarından çok memnun olduğunu söyledi. Türkmen lider, Türk işadamlarının ülkesine 15 yıllık bağımsızlık döneminde büyük yatırımlar yaptığını hatırlattı.

Türk işadamlarına seslenen Türkmen lider : "Burası sizin ata vatanız, çalışmaya devam edin. Yaptığınız işlerden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Daha sonra Türkmenbaşı, Sehil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Çap ile birlikle okulun kurdelesini kesti. Saparmurat Türkmenbaşı okulun sınıflarını dolaşarak öğrencilerle sohbet etti.

Açılışını yaptığı okulun yüzme havuzunda öğrencilerin yüzme yarışmasını izleyen Devlet Başkanı, fotoğraf çeken gazetecilere"İşinizi çok güzel yapıyorsunuz daha da güzelini yapın. Hiçbir şeyden çekinmeyin, sizin mesleğini bu " diyerek yanındaki korumalarını da nazikçe uyardı.

Modern mimari tarzda inşa edilen okulda dil eğitim sınıfları, bilgisayar laboratuarı, el işleri sınıfı, dans, tiyatro, teknik modelcilik, bitki yetiştirme, seracılık ve bahçe bitkileri kulüpleri, tenis, voleybol, Basketbol ve atletizm sahalarıyla Türkmenistan'da tek okul binası. Okul 7 bin 500 metrekare kapalı alana sahip.

Cihan'a konuşuna Muhammed Çap," Bir yıl gibi kısa bir sürede inşa ettiğimiz okulun açılış töreninde Türkmenbaşı bizi onurlandırdı. En güzelini yapmaya çalıştık" dedi.

Okulun açılış törenine; bakanlar, Türk işadamları, Aşkabat'taki yabancı misyon temsilcileri, sivil örgütlerin yöneticileri, yabancı ve yerel basın mensupları ve çok sayıda halk katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious