İşçi Partisi'nden Karayalçın'a destek

İşçi Partisi'nden Karayalçın'a destek.7567
  • Giriş : 07.03.2009 / 15:13:00

İşçi Partisi, yerel seçimlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın'ı destekleme kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Sefa Koçoğlu, Kızılay Sakarya Meydanı'nda yaptığı açıklamada, ''AK Parti iktidarının Türkiye'yi dağılmanın ve parçalanmanın eşiğine getirdiğini'' öne sürdü.

Krizin Türkiye'yi teğet geçmediğini, fabrikaları, işletmeleri yakıp yıktığını kaydeden Koçoğlu, binlerce iş yerinin kapandığını, yüzbinlerce işçinin işten atıldığını ifade etti.

Etnik ve dini ayrımcılığın körüklendiğini, Güneydoğu'nun Türkiye'den koparıldığını öne süren Koçoğlu, ''Türkiye dağılma ve parçalanma sürecine giriyor'' görüşünü savundu.

Bu koşullar altında seçime gidildiğine işaret eden Koçoğlu, şöyle konuştu:

''Görevimiz yerel yönetimlerimizi AKP ve bölücülükten kurtarmaktır. Bu çerçevede AKP ve bölücülüğe karşı tavır alan adayları destekliyoruz. Bu destek herhangi bir partiye değil, AKP ve bölücülüğe karşı tavır alan adaylaradır. Oyları böldürmüyor, milleti Cumhuriyet'in başkenti Ankara'yı gericilikten kurtarmak için birleştiriyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde sayın Murat Karayalçın'ı destekliyoruz.''

Koçoğlu, Ankara'nın bütün ilçelerinde il genel meclisi seçimlerine katıldıklarını belirterek, bu seçimlerde partisine oy istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*