İşçi Partisi'nden şok açıklama!

İşçi Partisi'nden şok açıklama!.8593
  • Giriş : 28.05.2008 / 16:42:00

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, ''İşçi Partisi, bugüne kadar yaptığı gibi bütün yalanları tek tek açığa çıkaracak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gültekin, partisinin İstanbul İl Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, ''Ergenekon operasyonunun sahte tanık ve belgelere dayandığı'' görüşünü savunarak, operasyonun ülkenin yurtsever aydınlarını, Cumhuriyet kurumlarını, Türk Silahlı Kuvvetlerini ve partisini hedef aldığını ileri sürdü.

Gültekin, soruşturma kapsamında ''Doğu Perinçek'in referansıyla JİTEM'de görevli subayların eşliğinde 24 bin adet silah Habur Sınır Kapısı'ndan geçirildi. Bu silahların 12 bin adedi Barzani'ye, 12 bin adedi Talabani'ye verildi ve Talabani'ye verilen silahlardan 6 bin adedi ise ayrılarak terör örgütüne teslim edildi'' şeklindeki bir iddianın bazı basın organlarında geniş bir şekilde yer aldığını hatırlattı.

Söz konusu iddia ile ilgili partinin avukatı Hüseyin Gökçearslan aracılığıyla 7 Mayıs 2008'de Genelkurmay Başkanlığına yazılı başvurulduğunu kaydeden Gültekin, cevap yazısının da 20 Mayısta Genelkurmay Başkanlığı adına Ceza Hukuk İşleri Şube Müdürü Hakim Albay Orhan Önder imzasıyla kendilerine ulaştığını ifade etti.

Genelkurmay Başkanlığından gelen yanıtta, ''Saddam ve PKK nedeniyle Türkiye tarafından yardıma muhtaç insanlara zaman zaman insani yardım yapılmıştır. Ancak terör örgütüne silah verilmesi tamamen asılsız ve mesnetsizdir'' denildiğini belirten Gültekin, ''İşçi Partisi, bugüne kadar yaptığı gibi bütün yalanları tek tek açığa çıkaracak. Tek tek gerçekleri kamuoyuna sunacak, Cumhuriyet yargısı önünde bütün suçlular hesap verecek'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious